Skip to content

Toulavé čtení

napsal spravce, 06. 06. 2018

TOULAVÉ ČTENÍ pro Vás
aneb „prozraďte svá (literární) tajemství“

 

Možná některým z Vás zavoní létem už sám tento název…

Zdá se neuvěřitelné, ale čas volných dní a odpočinku je nedaleko a já Vám  velice ráda představím další z našich nových nabídek pro Vás, pro Vaši radost i potěšení..
Toulavé čtení se bude skutečně toulat  během léta všemi možnými i nemožnými místy našeho města. Všude budou k vidění a k přečtení blankytně modré lístky s logem města a vamberské knihovny – moudrou sovou – doplněné ručně psanými  texty.

Jejich autory může být každý z nás…

Každý si může vyzvednout lístek, napsat ukázku – úryvek z knížky  a lístek opět pustit do světa: třeba „zapomenout“ v knize z knihovny, položit na okno, zapomenout v cukrárně, na koupališti, v parku, v autobuse … někomu věnovat.

Určitě každý má svoji oblíbenou knížku, v ní oblíbenou kapitolu a v ní ten svůj oblíbený odstavec, citát. Možná opsaný v notýsku, možná jen založený lístkem do kina …

Pište svoje oblíbené…

Teď je ta správná chvíle najít notýsky, hledat záložky, pátrat v paměti. Právě teď je ten pravý okamžik sdělit dalším, jaká je ta jedinečná ukázka z té knihy, kterou vždy berete na cesty, která vždy leží na vašem nočním stolku a kterou vždy doporučíte přátelům.

Sdílejte to se všemi…

Lístky také můžete šířit elektronicky. Vyfoťte a pověste na facebook, nebo nám pošlete na email a my je vystavíme jak na webu knihovny,  tak na facebooku.

A pokud se Vám nechce pátrat v paměti ani v knihovně, stačí když budete mít otevřené oči a vědět co hledáte –  blankytně modré lístky s ukázkou, která Vás možná rozveselí nebo rozpláče, možná Vám změní den, možná zaujme a donutí knihu najít a dočíst až do konce.

Připojte se s námi do celostátní kampaně na podporu čtenářství s nejkrásnějším cílem: potěšit – pobavit – poučit…

Za MK Vamberk
Jaroslava Martinová

Publikováno v kategorii → Akce, Aktuálně