Soutěž knihovnický MIŠ-MAŠ č.3

Milé děti, maminky a tatínkové,

Dlouhý čas jsme se téměř neviděli, a tak jsme se rozhodli potěšit vás aspoň na dálku. Připravili jsme pro vás knihovnický MIŠMAŠ – tedy bláznivou neuvěřitelnou míchanici všeho možného i nemožného. A když se k tomu přidá zlá čarodějnice Kovidíra, to je teprve panečku Mišmašák 😮 Tak si pojďte zasoutěžit a pobavit se.

Na webu a faceboku najdete přibližně jednou za dva týdny novou hádanku do MIŠ-MAŠE. Odpovězte vždy na email: knihovna@vamberk.cz, připište své jméno, příjmení a věk.

Každý, kdo se soutěže zúčastní, dostane malou milou odměnu. A tři výherci obdrží úžasnou tajnou cenu….

MIŠ MAŠ ČÍSLO 3:

V knihovnické domečku si znovu strašlivě zařádila zlá čarodějnice Kovidíra …Tentokrát pomíchala spoustu pohádek dokupy …

Rozpoznáte je? A kolikpak jich najdete v tom popleteném vyprávění?

Však jste určitě moc šikovné dětičky.

BYLO NEBYLO
Bylo jednou jedno zakleté království, kde se nesměl nikdo smát.

Všichni tu museli být šíleně smutní. A to jen a jen proto, že se rozhodla být smutná princezna, která si nechtěla vzít za muže prince zakletého v ošklivou žábu.

Ze všech nejvíc byl smutný maličký Budulínek, který bydlel s Maxipsem Fíkem v klobouku kouzelníka Pocustóna. Pěkně se spolu v tom maličkém klobouku mačkali, ale hlavně je trápilo, že v jejich království vládne takový smutek A tak se jednoho dne rozhodli, že se vydají do světa a najdou pomoc. Maminka koza jim do ranečku napekla pár buchet a s těžkým srdcem se s nimi rozloučila. Však víte, ve světě se může leccos stát – a co kdyby se setkali se zlým vlkem, který si na ně dozajista dělá laskominy.

Budulínek s Fíkem šli cestou necestou, dlouho předlouho. Až najednou, kde se vzalo, tu vzalo, stálo před nimi koště. A vedle něho mezi růžičkami chrápala Ježibaba. Nedařilo se jí posadit děti na lopatu, a tak si vyletěla odpočinout. Naši kamarádi se jí tak lekli, že vzali nohy na ramena, sedli na koště – a to se s nimi vzneslo nad hory nad lesy… Letěli, letěli, a pak se unavené koště sneslo k rybníčku skřítka Rákosníčka. Ten měl panečku velkou radost, zrovinka mu totiž hrneček navařil tolik kaše, že už nevěděl co s ní.
Nabaštili se i naši kamarádi. Však už jim taky vyhládlo, že se jim ocásky kroutily hladem.
A když se posilnili, pomohli Rákosníčkovi ty hromady kaše rozdat hladovým dětem a rybníček pořádně vyčistit. Za odměnu dostali kouzelný pytel, který léčí všechny neduhy. Stačí říct zaklínadlo “Obušku z pytle ven “ a všechno bude v tu ránu v pořádku. Budulínek s Fíkem moc poděkovali a hned je napadlo, že by pytel mohl pomoci i jejich smutnému království.

Sedli na koště a hurá k domovu – a za chvíli sesedli v komnatě uplakané princezny. „Obušku z pytle ven“ řekli oba naráz a v tu ránu z pytle vyskočil obušek a paličatá princezna dostala pár na zadek. Hnedle se jí v hlavičce rozsvítilo, žábu políbila a v tom okamžiku vedla ní stál krásný Rumcajs a dal jí pořádnou pusinku, až jí fousy šimraly.

A tak se všichni moc a moc smáli, až se za bříška popadali, a s nimi se smálo i celé smutné království..

A od té doby tam všichni šťastně a vesele žili a jestli neumřeli, žijí dodnes.

CILILINK 🙂

Níže najdete starší hádanky z MIŠ MAŠE:

MIŠ MAŠ ČÍSLO 2:

Zlá čarodějnice Kovidíra řádila tentokrát v regále s písničkami…:-)
Uhodneš jejich názvy?

1. JÁPRA DOPRO LEPRESAPRA NEPREJEPREDUPRU

2.KOBUMČKABUM LEBUMZEBUM DÍBUMROUBUM PESBUM OKBUMNEMBUM

3. HAČAMJÍČIM  DÍČÍM TĚČEM KOČOMLÍČÍMBUČUM TĚČEM

4.HOUROUPYROU HOUROUPYROU KOČROUKYROU SNĚDROULYROU KROUROUPYROU

5.TRADRAVIDRIČKADRA ZEDRELEDRENÁDRÁ TODRO JEDRE MODROJEDRE PODROTĚDREŠENÍDRÍ

MIŠ MAŠ ČÍSLO 1:

V knihovnickém domečku si strašlivě zařádila zlá čarodějnice Kovidíra. Co mohla, to zničila. Co nezničila, to okousala nebo aspoň začarovala. Žádná pohádka nezůstala v pořádku, všechny jsou nějaké popletené. Až je nám všem do pláče.

Pomůžete nám je dát zpátky do pořádku, kamarádi?
Už se těšíme. Však jste určitě moc šikovné dětičky.

Popletené pohádky

O zelené Karkulce

O knedlíkové chaloupce
O Šípkové Pepině
O Smolíčkovi Pribiňáčkovi

Rumcajs, Fanča a Čudipísek
O víle Emilce
Povidlo nad zlato
O Dlouhém, Ušatém a Pidlookém
O hloupém Elvisovi
O princezně na guláši
O perníkové lokomotivě

O princezně se zelenou šiškou na nose
O Sněhurce a dvaceti bumbrdlíčkách